Uzdrīksties pieprasīt veloparku savā pilsētā!

  1. Home
  2. Uzdrīksties pieprasīt veloparku savā pilsētā!

SPĒKS IR TAVĀS ROKĀS!

Pašvaldības nevar uzminēt, kas ir vajadzīgs dažādām interešu grupām, tādēļ tas ir vietējo iedzīvotāju uzdevums – uzrunāt savu pašvaldību un stāstīt par to, ko vēlies savā pilsētā. Šis ir visefektīvākais veids, kā panākt to, ka tavā pilsētā uzbūvē aktīvās atpūtas parku (skeitparku, asfalta velotrasi vai kāda cita veida veloparku). We Build Parks komanda ir uzkrājusi lielu pieredzi šajā lauciņā. Mums ir ļoti daudz piemēru, kur pateicoties vietējo iedzīvotāju iniciatīvai, jaunieši ir sasnieguši to, ka viņu pilsētā tiek uzcelta asfalta velotrase. Pašvaldības uzklausa iedzīvotāju vēlmes – Tev atliek tās uzrunāt!

VAI VĒLIES REDZĒT DAŽUS PIEMĒRUS?

Piemērs Nr. 1 – Saulkrasti

Pateicoties vietējo jauniešu neatlaidībai, Saulkrastos tika uzbūvēts mūsdienīgs veloparks. Jaunieši uzrakstīja vēstuli pašvaldības priekšsēdētājam un dome uzklausīja jauniešu vēlmes. Ta viņi tika gan pie asfalta velotrases ar bowl elementu, gan BTA Velozinis izglītojošas velotrases!

Piemērs Nr. 2 – Upesciems

Arī Upesciemā jaunieši savāca klasesbiedru parakstus un uzrakstīja vēstuli vietējai pašvaldībai. Rezultātā jaunieši panāca to, ka viņu pilsētā tika uzbūvēta pati pirmā brīvā stila asfalta velotrase (freestyle pump track) pasaulē! Noskaties video šeit.

Upesciema Veloparks

Piemērs Nr. 3 – Jelgava

Lai savāktu kuplāku skaitu atbalstītāju, citu pilsētu iedzīvotāji izmanto sociālo tīklu spēku. Lielisks intruments šādam mērķim ir arī manabalss.lv platforma, kurā ikviens var vākt balsis par sev saistošu projektu. Tieši šobrīd ar to nodarbojās Jelgavas vietējie iedzīvotāji – mēģina uzrunāt savu pašvaldību un aktīvi darbojās, lai viņi tiktu sadzirdēti.

  • Jelgavnieki izveidoja video, ar kuru tika aicināti dalīties visi jelgavnieki. Facebook ierakstā bija lūgums – komentāru sadaļā atzīmēt Jelgavas pašvaldības Facebook profilu, lai aktīvāk pievērstu uzmanību šai iniciatīvai.
  • Lai ātrāk virzītu iniciatīvu uz priekšu, tika izveidots manabalss.lv projekts, kuru vari aplūkot šeit

KO TU VARI DARĪT LIETAS LABĀ?

  1. Uzrunā savus draugus un domubiedrus!
  2. Kopējiem spēkiem rakstiet iesniegumu savai pašvaldībai un pieprasiet veloparku savā pilsētā. Šis varētu būt visātrākais un vienkāršākais veids. Šeit lielisks piemērs – Upesciema jauniešu iesniegums pašvaldībaiP.S. Pēc likuma, pašvaldībai ir obligāti jāiesniedz atbildes uz iesūtītajiem iesniegumiem. 
  3. Ieraksts sociālajos tīklos ar video. Šis veids efektīvi pievērš uzmanību – tas ir pārbaudīts un strādā! Jelgavas pilsētas piemērs.
  4. Iniciatīva manabalss.lv. Šis iespējams prasīs mazliet ilgāku laiku, taču varam garantēt – par tavu ideju uzzinās visi. Aplūko Jelgavas pilsētas un Liepājas pilsētas piemērus.

 

Izmantojot jebkuru no metodēm, Tev var noderēt video materiāli, attēli, skices vai projekta vizualizācija izvēlētajā vietā.

Mēs ar prieku Tev palīdzēsim! Jautājumi? Raksti vai zvani!

Artjoms Smirnovs

Tel: +371 28633754

E-pasts: artjoms@webuildparks.lv

Instagram